Autori a diela:

Antalová Gabika

Už popri škole pracovala ako animátor v štúdiu Animoline na tvorbe nových častí seriálu Jurošík.

V štúdiu Blue Faces pracovala ako rotoskoper pri príprave filmov do 3D. Pracovala aj ako freelancer pre rôzne štúdiá a firmy, kde pripravovala všetko od základného dizajnu a grafiky až po návrhy a realizáciu kampaní. 

Online marketing a klasický marketing išiel ruka v ruke spolu s dizajnom a umením. Maľba a ilustrácia je pre ňu najväčší relax.

Umenie sa zväčša snaží zakomponovať aj do dizajnu. Jej maľba zahŕňa pestrofarebnú abstrakciu, jemnú portrétnu techniku aj detailnú krajinomaľbu. Viac na www.agcreative.sk.

Aquarel a pastel, kombinovaná technika

Dobias Ľuboš

Venuje sa grafike, videu a fotografii už cez 30 rokov, väčšinou na profesionálnej komerčnej úrovni. V rámci psychohygieny, aby nevyhorel, si z času na čas vymyslí kreatívny projekt, čisto pre radosť, ktorý väčšinou skončí v šuflíku. Vystavené fotografie sú z roku 2015 z projektu Pripjať. Pripjať je mesto na Ukrajine, ktoré bolo počas černobyľskej katastrofy evakuované a dodnes je známe ako mesto duchov.

Fotografie na penovej doske 40x60 cm

Drapčať Laco

Stretnutia s Lacom väčšinou začínajú jeho hlbokým povzdychom. 

Jeho obrazy zachytávajú tento povzdych nad životom a komplikovanosť jeho vnútorného sveta.

Akryl na plátne 50x70cm a 80x120cm

Drmlík Peter

V Bratislave vyštudoval Strednú umeleckú školu a Vysokú školu výtvarných umení. Napriek tomu, že v oboch prípadoch bola jeho hlavným záujmom fotografia, vždy ho to ťahalo k pohyblivému obrazu.

Na katedre fotografie a nových médií bola našťastie aj možnosť venovať sa práci s videom, a tak sa k záujmu o fotografiu pridal aj záujem o amatérsky film. Tak je tomu dodnes. Napriek tomu sa k fotografickému obrazu pravidelne vracia recykláciou starších, ale aj novších videozáznamov. 

K týmto prácam patrí aj tlač – štúdia k dvom obrazom z cyklu s názvom “Také dačo som ja ešte nikdy nevidel” z roku 2022.

Manipulovaná fotografia

Forgáčová Dominika

Vyštudovala základnú umeleckú školu v Leviciach, neskôr študovala v Bratislave na škole úžitkového výtvarníctva a tiež na Strednej odbornej škole Ladislava Bielika v Leviciach. Už počas strednej školy získala titul Talent roka a zúčastňovala sa rôznych výtvarných súťaží.
V roku 2008 mala samostatnú výstavu v Kaviarni Na Korze a v roku 2013 v galérii Jozefa Nécseyho v Leviciach.
V roku 2013 získala čestné uznanie vo Výtvarnom spektre.
Dominika Forgáčová sa venuje najmä olejomaľbe, z času na čas aj kombinovanej technike akvarelu s akrylom. Jej obrazy sú o spojení s vesmírnou láskou, o precítení prítomného okamihu, nekonečného univerza, vášne a poznania.
Do svojich obrazov vkladá naraz veľa pocitov a myšlienok a snaží sa zobraziť samu seba – ukľudnenú, v tomto na prvý pohľad veľkom chaose.

Akryl na plátne 50x70cm a 80x120cm

Kakodyová Ingrid

Jej hobby a profesia úzko súvisia s jej tvorbou, ukončila SSPŠ so zameraním navrhovanie a modelovanie odevov vo Zvolene a Trenčiansku univerzitu Alexandra Dubčeka v Trenčíne, odbor materiálové inžinierstvo so zameraním na textilnú a odevnú technológiu.
Má rada pekné veci, uprednostňuje ručné práce, ktoré si človek sám s radosťou vyrába. Zbožňuje umenie, textilnú, odevnú tvorbu, umelecké remeslá, kresbu, maľbu, fotografiu.

 

Textilná kompozícia

Kosmály Gabriel

Popredný fotograf a dlhoročný pedagóg, ktorý vychoval niekoľko generácií umelcov. Organizoval množstvo výstav v Leviciach, rozbiehal klub Fotogravity. Je spoluorganizátorom 2. najväčšieho medzinárodného fotografického festivalu na Slovensku Dni fotografie a dohliada na nádejných fotografov na strednej umeleckej škole. Popri tom rád experimentuje s fotografickými technikami a objektmi.
Svoje fotografie vystavoval a zbieral ocenenia po celom svete. Luxembursko, Japonsko,Belgicko, Portugalsko, Nemecko…

Digitálna fotografia v ráme - Bezvetrie 1,2,3.

Kováč Ivan

Od malička rád fotografuje a doteraz ho to drží. Veľmi ho mrzelo, že si na vernisáži s nami nedal vynikajúce vínko od Vlada Kunyho.
Vyhral 3. miesto za sériu fotografií s emigrantmi na súťaži Slovak Press Photo 2015.
Rovnako je víťazom fotografickej súťaže k storočnici Československa z roku 2019.

Fotografie na penovej doske 40x60 cm

Kucej Jozef

Je nadšencom analógovej fotografie a historických fotografických techník. Každá jeho fotografia už spôsobom vzniku predstavuje unikát. 

Vystavená fotografia bola urobená technológiou Silverprint.

Silverprint

Mészáros Ľudovít

Fotoaparát sa pre Lajoška stal priam fyzickou súčasťou jeho tela, ťažko ho stretnete bez toho, aby ho nemal pri sebe. V uponáhľanom svete si on, na rozdiel od mnohých z nás, dokáže nájsť čas pre detail lístia spadnutého v mláke, odlesky zapadajúceho slnka… 

To, ako on vidí svet, je vskutku výnimočné. Skrz svoje fotografie umožňuje ľuďom nahliadnuť do jeho sveta.

Fotografie na penovej doske 40x60 cm

Molnár Ľachká Mirka

Záleží jej na okolí, ktoré mení a ovplyvňuje v Bratislave aj v Jabloňovciach – spoločne so svojím manželom a troma deťmi. 

Pracuje v oblasti kultúry a integrácie cudzincov. 

Akryl na kartóne a tuš.

Prevendarčíková Slavka

Narodila sa v Leviciach v r. 1969 ako dieťa kvetov. Svoje zásadné obdobie, ktoré ju sformovalo, prežila na dedine pri Leviciach. Veľa cestuje, doslova baží po zážitkoch z iných krajín a kultúr a to je to, čo ju inšpiruje.

Keramike sa venuje skoro 30 rokov. Slavkine diela sú špecifické farebnosťou, tvarmi a skrytým príbehom.

Organizuje akcie umeleckej, divadelnej a výtvarnej tvorby a vzdelávacie aktivity. 

Jej ďalšou aktivitou v rámci keramiky je dobrovoľnícka pomoc v domovoch sociálnych služieb s ľuďmi s mentálnym a zdravotným postihnutím. Hlina je výborný komunikačný prostriedok, ako nadviazať s klientom kontakt, tvoriť spoločne a tešiť sa z výsledku.

Jej tvorba sa dostala do väčšej časti sveta a balíky s výrobkami posielala už aj do Austrálie, Francúzska, Španielska, Írska, Luxemburska, New Yorku, Talianska, či Dubaja.

Keramika

Sovány Anna

Je Niekto… Niekto, kto nikdy nebol spokojný sám so sebou a so svojím okolím.
Niekto, kto chcel dokázať viac a cítil sa ako slon v porceláne a niekde v hĺbke duše vedel, že niekedy niečo tento niekto dokáže.

Šmidová Klára

Od roku 1983 pôsobí ako aktívny profesionálny výtvarník. Jej hlavným zameraním je práca v oblasti knižnej tvorby a ilustrácií.
Pre rôzne vydavateľstvá vytvorila okolo 60 kníh rôznych žánrov. Okrem toho sa zaoberala aj celou škálou prác v oblasti grafiky a grafického dizajnu. Od roku 1992 sa venuje vitráži a tiffany technike. 16 rokov, až do roku 2019, pôsobila aj ako odborný stredoškolský pedagóg v oblasti grafického dizajnu a klasickej grafickej tvorby na Strednej umeleckej škole Ladislava Bielika v Leviciach.
Vo svojej voľnej tvorbe sa zameriava na grafiku, čiastočne na maľbu na dreve, ale aj na iné umelecké techniky ako vitráž, mozaika či keramika.

Ilustrácia

Števková Petra

Tvorí od detstva a píše, odkedy sa písať naučila. Pamätá si, že keď ešte ako dieťa vstúpila do ateliéru Aleny Cibulkovej, všetko v ňom, každučký jeden detail, bol pre ňu dokonalý. Tie machule po zemi, nedotknuté plátna čakajúce na umelcov, dokonca aj špinavé štetce a zaváraninové poháre z uhoriek s farebnou vodou. Maľovať začala na základnej škole, kde povyhrávala zopár menších súťaží. Potom nastala dlhšia odmlka a k maľovaniu sa opäť dostala až ako dospelá. Plátno pre Petru Števkovú predstavuje slobodný priestor, v ktorom môže vyjadriť akékoľvek svoje pocity. A to bez toho, aby musela komukoľvek čokoľvek vysvetľovať.

Vékony Július

Autor sa venuje amatérsky vizuálnemu umeniu, podľa jeho slov, “iba” dve desaťročia. Umenie má podľa neho dve funkcie – ukľudňuje nepokojných a znepokojuje ukľudnených.
Okrem toho prevádzkuje bitcoinový a lightningový network uzol. Má rád monero a kimchi.

Všetko je remix. A Putin je vrah.

Fotografie na penovej doske 40x60 cm

Záhorská Alica

Alica Záhorská pracuje v interiérovom štúdiu Kuny design v Leviciach. Vo voľnom čase sa venuje rôznym aktivitám, ktoré súvisia s kultúrnym životom v našom malom meste, na ktorom jej záleží. 

Pripravuje materiály pre rôzne kultúrne podujatia, ktoré niekedy pomáha organizovať spolu s občianskymi združeniami Levický okrášľovací spolok, … na ceste, Bez javiska, Teáter Komika, Terroir Tekov, Fotogravity, Levická Paralelná Polis. Pripravovala materiály a ilustrácie pre organizácie Zdravé regióny, Svetielko nádeje, Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania.

V zvyšných voľných chvíľach sa venuje abstraktnej maľbe.

Akryl na plátne

Video z vernisáže.